Обміри полів. Результати тестувань.

Отримання якісних та точних контурів полів обробітку потребує професійного підходу до процесу обміру. Сьогодні існує багато пропозицій, які дозволяють проводити обмір полів зручно, швидко та з меншими затратами, але чи завжди це означає якісно? Найбільш популярними приладами на ринку для обміру полів є навігаційні. Принцип їхньої роботи полягає у визначенні місця положення та швидкості руху об’єкта від супутникового сигналу.

Для точних результатів обміру земельних ділянок чи винесення меж в натуру (на місцевість) ми звертаємось до геодезистів, які мають відповідну фахову підготовку та працюють із дороговартісними геодезичними приладами. Але чи можуть навігаційні прилади стати альтернативою при вирішенні питання отримання точних контурів сільськогосподарських полів? Щоб відповісти на це питання, разом з компанією «Ерідон» ми вирішили провести порівняння різних приладів та отриманих результатів.

В першому тесті були залучені такі прилади:

  1. GPS-приймач GlobalSat BU-353 + програмне забезпечення Digitals (≈ 2,5 тис. грн)

GlobalSat BU-353G gps/glonass приемник купить | Самая выгодная ...

  1. Агрометр А-61 (≈ 10 тис. Грн.)

  1. GNNS приймач Tallysman + модуль RTK Reach M+ (≈ 16 тис. грн)

В результаті одного об’їзду було сформовано 3 контури поля. На площі 133 га результат кожного приладу коливався в межах ± 1,5 га. В деяких випадках це можна вважати допустимим, але як зрозуміти, який з результатів є найбільш точним? Для цього потрібно проаналізувати отримані контури. Перші два прилади працюють напряму від супутникового сигналу, GNSS приймач Tallysman дає можливість працювати в режимі RTK (Real Time Kinematic), отримуючи поправки від перманентних станцій. На відкритій місцевості зміщення контурів було незначне, але під час обміру біля лісових насаджень відбувалися зміщення внаслідок послаблення сигналу. Найбільш точним та без зміщень виявився контур отриманий від приймача Tallysman. Мінусом цього приладу також є втрата сигналу біля лісових смуг, але точні контури можна отримати з результатів запису RINEX файлів (формат обмінуданими для файлів вихідних даних супутникових навігаційних приймачів)

Під час другого тесту було використано прилади Агрометр А-61 та Агрометр А-61 + зовнішня антена

Різниця на площі 133 га склала 1 га. На відкритій місцевості контур також був без зміщень, а біля лісових смуг знову ж таки відбулося зміщення, але завдяки зовнішній антені, вдалося стабілізувати сигнал та зменшити зміщення.

Висновки від результатів роботи даних приймачів все ж таки залишаються суб’єктивними, тому що підхід до проведення обмірів та отриманих результатів можуть оцінюватись індивідуально та залежно від поставлених завдань. Точно можна сказати, що контур поля можна отримати, використовуючи всі перелічені варіанти. Але слід пам’ятати, що точність буде залежати не тільки від ціни та характеристики приладів, а також від дотримання правил проведення обмірів поля способом об’їзду, місцевості, якості сигналу. Також рекомендуємо використовувати навігаційні прилади з додатковими зовнішніми приймачами (антенами), тоді буде можливість стабілізувати сигнал та в результаті збільшити точність.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *